هشت سنگ بنای اصلی در بازاریابی شبکه ایی


 

نکته بسیار مهم : هدف نهایی ما فروش محصولات میباشد . چه با فروش مستقیم و چه با فروش غیر مستقیم ( توسط افرادی که معرفی نمودیم ) زیرا به واسطه فروش محصولات شرکت است که ما پورسانت میگیریم

در اين متن اصول اولية اين تجارت كه معروف هستند به 8 سنگ بناي اصلي توضيح داده شده است و شما با خواندن دقيق و رعايت اين اصول ميتوانيد در اين كار موفق شويد. فراموش نكنيد كه شما اولين فردي نيستيد كه در دنيا، كشور خود، شهر و يا بين دوستان خود، وارد اين سيستم شده‌ايد پس براي دست‌يابي به موفقيت، اين اصول كه حاصل تجارب Networkerهاي موفق دنيا و ايران مي‌باشد استفاده كنيد در ضمن توجه كنيد پس از ورود هر كدام از زيرمجموعه‌ها بايد اين متن را در اختيار آنها قرار داده و آنها را موظف به خواندن و رعايت اين اصول كنيد. 8 سنگ بناي اصلي اصولي بسيار ساده و در عين حال بسيار قدرتمند هستند. اين اصول براي همه قابل استفاده هستند و در واقع طوري طراحي شده‌اند كه قابل تكثير باشند و شما بتوانيد همين امروز در آنها حرفه‌اي شويد .
لطفاً به نكات زير توجه فرماييد :
فرض كنيد كه بهترين، سريع‌ترين و قوي‌ترين ماشين دنيا را خريداري نموده‌ايد . اما طرز استفاده از آن را نمي‌دانيد. خوب، صرفاً داشتن اين ماشين شما را راضي نخواهد كرد، و شما به قصد استفاده، از اين ماشين، آن را تهيه كرده‌ايد. بنابراين شما حتماً Manualها و كتابهاي راهنماي اين ماشين را تهيه خواهيد كرد و نحوة استفاده از آن را فرا خواهيد گرفت. و سپس از آن استفاده خواهيد نمود. فراموش نكنيد، شايد شما وارد بهترين شبكة تجاري شده باشيد، اما تا اصول استفاده از آن را فرا نگيريد، هرگز نمي‌توانيد از آن بهره‌برداري كنيد. بنابراين حتماً از افرادي كه شما را به اين سيستم معرفي كرده‌اند بخواهيد كه جلسات آموزش و تمرين براي شما برگزار كنند .
تنها در صورتي موفق خواهيد بود كه در اين كار، جدي و پرتلاش باشيد و با آينده‌نگري فعاليت كنيد .
معمولاً از هر 2 نفر دوست شما يك نفر توسط شما وارد اين شبكه خواهد شد. بنابراين با شنيدن يكي دو پاسخ منفي از طرف بعضي از دوستان خود دلسرد نشويد. زيرا اين يك روال عادي است كه ممكن است براي همه رخ دهد .
از مخالفت مهراس، چرا كه بال‌ها در خلاف باد و نه موافق آن، به پرواز در مي‌آيند
موفقیت اتفاقي نمي‌افتد بلكه ساخته مي‌شود

سنگ بناي اول : هدف، رويا، تصاوير ذهني و دلايل
مهمترين سنگ بناي اين مبحث آموزشي تعيين هدف است. اگر شما ندانيد چرا وارد اين تجارت شده‌ايد مقصد و جهتي براي حركت نخواهيد داشت. بنابراين اولين وظيفه شما نوشتن اهداف خود براي انجام اين تجارت است. اهداف خود را به كوتاه مدت (تا يكسال) و بلند مدت (بيشتر از يكسال) تقسيم كنيد. در اهداف بلند مدت خود مي‌توانيد برنامه خود براي خريد خانه، ازدواج و حتي آينده فرزندان خود را بنويسيد. فراموش نكنيد هر چيزي كه امروزه اطراف ماست روزي رؤياي يك فرد بوده كه حالا تحقق يافته است.مثل تلفن، موبايل، كامپيوتر و
مخصوصاً محدوده زماني اهداف را فراموش نكنيد. خيلي مؤثر است كه زمان مورد نياز هر هدف را تعيين كنيد و همه تلاش خودتان را بكنيد كه به موقع به هدفتان برسيد . جرأت داشته باشيد كه هدف و خواسته خود را روي كاغذ بياوريد و هر روز آنها را بخوانيد. اين كار قدرت دروني شما را آزاد مي‌كند. شما بايد اهداف افراد زير مجموعه‌تان را هم بدانيد. براي اينكه آنها اهداف خود را با شما در ميان بگذارند، بايد اول شما اهداف خود را به آنها بگوييد .
فراموش نكنيد كه: هدفي كه عجولانه و سطحي انتخاب شده باشد با اولين ناملايمات وسختيها به دست فراموشي سپرده خواهد شد .

سنگ بناي دوم : تعهد
منظورما از تعهد در اين مرحله تعهد به دو چيز است:
الف) تعهد به اهداف               ب) تعهد به خود تجارت
الف) تعهد به اهداف
يكي از مهمترين اركان موفقيت در هر كاري متعهد بودن به هدف تعيين شده براي انجام آن كار مي‌باشد. مي‌توان گفت هدف و تعهد دو بال هر انسان در مسير رشد و تكامل مي‌باشد بنابراين متعهد بودن به هدفهاي تعيين شده براي كسب موفقيت و پيشرفت در اين تجارت بسيار لازم و ضروري مي‌باشد .
ب) تعهد به تجارت
توجه كنيد كه سرمايه شما براي شروع و موفقيت در اين كار زمان است نه هزينه خريد يك محصول. اگر شما به اين نتيجه رسيده‌ايد كه وارد اين تجارت شده و آن را انجام دهيد بايد زماني را نيز به انجام اين كار تخصيص دهيد. توجه كنيد كه حداقل زمان لازم براي شروع اين تجارت روزي 2-1 ساعت است و با كمتر از آن به نتيجه نخواهيد رسيد. تقريباً مشكل تمام كساني كه در اين كار به سود دهي نرسيده‌اند، تخصيص ندادن زمان براي انجام اين كار مي‌باشد. اين افراد مانند كسي كه يك رستوران را در مركز شهر افتتاح كرده ولي هميشه تعطيل است، هر گز به سود نخواهند رسيد. بعضي از دوستان به اين دليل كه به سود دهي سيستم خوش بين نيستند زماني را به اين كار اختصاص نمي‌دهند. به اين دسته از دوستان پيشنهاد مي‌كنيم كه تنها يك ماه از وقت خود را بصورت نيمه وقت در اختيار سيستم قرار دهند مانند كسي كه هنگامي كه قصد شروع يك كار جديد را دارد، ابتدا براي شروع و راه‌اندازي آن كار وقت مي‌گذارد و سپس به سود خود مي‌رسد. پس فراموش نكنيد كه سرمايه شما براي شروع و موفقيت در اين كار زمان است. ابتدا يك برنامه زمانبندي دقيق براي كار خود تهيه كنيد و آن را به معرف خود هم ارائه دهيد تا وي بتواند با برنامه‌ريزي دقيق براي وقت شما تمام مدتي را كه شما به انجام اين كار اختصاص داده‌ايد همراه شما باشد .

سنگ بناي سوم : ليست
سومين، اصلي‌ترين، مهم‌ترين و پركاربردترين كار براي شروع اين تجارت، نوشتن ليست دوستان، آشنايان، فاميلها و همكاران مي‌باشد. توجه كنيد كه نوشتن ليست، بسيار لازم و واجب است و بدون نوشتن ليست شما شانس زيادي نخواهيد داشت . براي نوشتن ليست ابتدا دوستان خود را گروه‌بندي كنيد؛ مثلاً گروه فاميلها، گروه دوستان دانشگاهي، گروه دوستان هم محلي و … سپس هر گروه را در ليستي جداگانه بنويسيد پس از نوشتن ليست دوستان ستون‌هاي موجود در ليست را نيز پر كنيد. به اين صورت كه در ابتدا شمارة تلفن و شغل وي را بنويسيد. و سپس حساب كنيد كه شما پيش دوستتان چقدر اعتبار داريد و دوست شما چقدر به شما اعتماد دارد. اگر دوست شما به شما 100% اعتماد داشته باشد، حتماً به اين دليل كه شما وارد اين شبكه شده‌ايد، وارد اين سيستم مي‌شود
ليست نوشته شده را به Leader خود، (شخصي كه شما را به سيستم معرفي كرده) نشان دهيد تا در اولويت بندي، به شما كمك كند . Leader شما وظيفه دارد شما را در تنظيم ليستهايتان راهنمايي و به شما كمك كند. توجه كنيد كه مهم‌ترين عامل در انتخاب افراد، (حدود 95%) ميزان اعتبار شما نزد دوستان است و بقيه موارد، بسيار كم اهميت‌تر مي‌باشند. به اين دليل كه بازار كار ما در اين زمينه، جامعه‌اي از انسان‌ها با اخلاق‌ها و منطق‌هاي متفاوت مي‌باشند، نمي‌توان هيچ فرمول خاصي براي دعوت و جذب افراد، ارائه داد.
هر گز خانمها را از دست ندهيد. طبق تجارب كسب شده خانمها هم مي‌توانند به خوبي آقايان و حتي بهتر كار كنند .
پيشنهاد مي‌گردد كه دوستان و آشنايان را به صورت زير، گروه بندي كنيد :
فاميل‌ها و خويشاوندان
دوستان نزديك
دوستان دوران تحصيل در مدرسه
دوستان آموزشگاه‌ها
مشتري‌هاي قبلي و فعلي شما
دوستاني كه در مجموعه‌ها و كلوپ‌ها و جلسات، با آنها آشنا شده‌ايد و
توجه كنيد كه بهترين دوستان شما، دوستان دوران تحصيل شما- راهنمايي و دبيرستان - مي‌باشند و به دليل قدمت دوستي، به شما اعتماد زيادي دارند و به راحتي وارد سيستم مي‌شوند. پس به هيچ عنوان، آنها را از ليست خود حذف نكنيد و يك گروه جدا براي آنها ايجاد كنيد .
در زندگي، به هر آنچه بخواهي ميرسي، به شرط آن كه ديگران را نيز در تحقق اهدافشان ياري كني .

سنگ بناي چهارم :دعوت كردن افراد (Invitation):
توجه كنيد كه هدف اصلي ما دعوت و آوردن دوستمان در اين مرحله بدون دادن هيچ گونه آگاهي راجع به سيستم مي‌باشند بنابراين وظيفه شما در اين مرحله فقط ايجاد حس كنجكاوي در صورت لزوم و دعوت دوست خود مي‌باشد. بسته به نوع رابطه شما با فرد موردنظر سه روش براي اين كار وجود دارد .
1- دوست خيلي صميمي و نزديك:‌ بدون هيچ توضيحاتي از وي بخواهيد كه 1 ساعت از وقت خود را در اختيار شما قرار دهد .
2- دوست هم سن و سال و يا همكار: بگوييد كه Business جالب است كه شما تازه با آن آشنا شده و مشغول فعاليت شده‌ايد و سود بسيار خوبي هم دارد. سپس به دوستتان بگوييد اگر مايل باشي مي‌توانم آن را به شما معرفي كنم و فقط 1 ساعت از وقت شما را خواهم گرفت .
3- دوستي كه از شما بزرگتر است: بگوييد يك Business جالب است كه شما تازه با آن آشنا شده و مشغول فعاليت شده‌ايد و احتياج به مشورت با يك فرد با تجربه را داريد و از وي بخواهيد كه 1 ساعت وقت خود را در اختيار شما بگذارد .
بهترين افراد، كساني هستند كه با شما بسيار صميمي و نزديك هستند يا دوستان قديمي شما هستند، زيرا حتماً 1 ساعت از وقت خود را بدون چون و چرا در اختيار شما قرار مي‌دهند و در ضمن مي‌توانيد، بدون هيچ گونه خجالتي جهت پيگيري، هر روز به آنها زنگ بزنيد !
پس از بيان يكي از جملات استاندارد فوق، دوست شما بلافاصله شروع به سؤال كردن در اين زمينه مي‌كند. در اين جواب سؤالات وي بگوييد كه چون بايد مداركي را به او نشان دهيد و مدارك مورد نياز را نمي‌توان از پاي تلفن نشان داد، نمي‌توانيد اين كار را توضيح دهيد و اين جواب را در مقابل سؤالات او تكرار كنيد .
اگر دوست شما خيلي كنجكاوي كرد، به او بگوييد كه ضرري ندارد كه يك ساعت از وقتش را در اختيار شما قرار دهد و فقط يك بار به حرف‌هاي شما گوش دهد و بگوييد، هيچ توقعي از وي نداريد و تنها ضرري كه مي‌كند اين است كه يك آب ميوه مهمان شما خواهد بود .
حتماً به او بگوييد كه هيچ قولي به او نمي‌دهيد و هيچ چيزي را تضمين نمي‌كنيد كه وي، سيستم پيشنهادي شما را بپسندد، اما با شناختي كه از دوست خود داريد، مطمئن هستيد كه در اين كار موفق خواهد شد. با بيان اين جمله، در حقيقت نشان مي‌دهيد كه شما هيچ درخواستي از دوست خود نداريد و دوست شما هيچ مسئووليتي نسبت به شما و وقت شما ندارد و اجباري نيز براي انجام دادن كاري ندارد و كاملاً در تصميم‌گيري، آزاد است .
اگر قرار شما براي بيش از 3 روز آينده بود، پس از 3 روز با وي تماس بگيريد و به بهانة چك كردن قرار، اين موضوع را به وي يادآوري كنيد .
هرگز بدون مشورت با فردی که شما را معرفی کرده ، خود اقدام به دعوت دوستان و معرفي سيستم به آنها نكنيد .
موفقيت، مجموعه‌اي است از تلاش‌هاي كوچك روزانه

سنگ بناي پنجم : معرفي کار و محصولات (Presentation):
بايد قدم به قدم و طبق CD هاي آموزشي و آموزش‌هاي فردی که شما را معرفی کرده خود همراه با كاتالوگ‌هاي مورد نياز انجام پذيرد، در غير اينصورت، مطمئناً بي‌فايده خواهد بود. در صورتي موفق خواهيد بود كه دوست شما بدون پيش زمينة قبلي در طول حداكثر يك ساعت، كلية اطلاعات مقدماتي مورد نياز را دريافت نمايد و بتواند با اطلاعات كافي قضاوت كند .
يكي از مهم‌ترين نكات، مكان برگزاري جلسة معرفي مي‌باشد. جلسه بايد در يك اتاق آرام برگزار گردد كه هيچ صداي اضافي مانند صداي تلفن، تلويزيون، بچه، صداي آشپزخانه و … تمركز حاضران را از بين نبرد و همچنين به هيج عنوان، رفت و آمدي در آن مكان صورت نگيرد .
- يكي از بهترين مكان‌ها، منزل خود شما كه قصد معرفي دوستتان را داريد، مي‌باشد و بدترين مكان، منزل دوستي است كه شما قصد معرفي وي را داريد. اگر پرزنت در منزل شما برگزار شود، شما از نظر روحي به دوستتان تسلط كامل داريد و او هرگز به خود اجازه نمي‌دهد كه در ميان جلسه، حرفي بزند يا حتي بخواهد از جلسه خارج شود. يكي از بزرگترين مزاياي اين كار نشان دادن اين مطلب است كه اين تجارت، هيچ احتياجي به امكانات خاصي مانند دفتر كار و … ندارد بنابراين هر شخصي به راحتي مي‌تواند، اين كار را در منزل خود، همراه با دوستاني كه هميشه به منزل او رفت و آمد دارند، انجام دهد .
- اگر شما در يك مكان تجاري، مانند دفتر كارتان جلسه را برگزار كنيد، در انتها به دوست خود القا كرده‌ايد كه براي موفق شدن در اين كار بايد حتماً امكاناتي مانند امكانات شما را فراهم كند و از آن جايي كه هر كسي قادر به خريد يا اجارة يك دفتر كار به دليل بالا بودن هزينه‌ها نمي‌باشد و قابليت مديريت دفتر كار را هم ندارد، افراد زيادي را از دست خواهيد داد .
بخشي از معايب جلسات بيش از يك نفر به اين شرح مي‌باشد .
- اگر يك فرد منفي بين دوستانتان باشد، به راحتي روي ديگر دوستانتان تاثير منفي مي‌گذارد و شانس عضويت آنها را كاهش مي‌دهد .
نفرات اول كه معمولاً هميشه كساني هستند كه بيشترين اعتماد را به شما دارند، بايد حتماً به صورت يك نفره و تنها به سيستم معرفي شوند تا درصد عضو شدن آنها حداكثر شود .
توجه كنيد كه هميشه بايد خانم‌ها و آقايان متأهل را همراه همسرهاشان به صورت دو نفري پرزنت كنيد و همچنين افرادي كه استقلال‌ مالي ندارند و به پدر يا مادرشان متكي هستند، بايد حتماً‌ همراه با آنها پرزنت نماييد .
به محض ورود به جلسه، موبايل خود راخاموش كنيد و از دوست خود نيز بخواهيد كه اين كار را انجام دهد. توجه كنيد كه اگر برگزار كننده و يا بالاسري شما اين درخواست را از دوستتان انجام دهد، دوست شما حتماً ناراحت خواهد شد پس وظيفة شما است كه اين مطلب را به دوستتان يادآوري كنيد .
به هيچ عنوان سر خود را پايين نياندازيد و چرت نزنيد. هيچ گاه خود را با سكه سرگرم نكنيد. با دوستان ديگر صحبت نكنيد و در زمان تشكيل جلسات، هيچ كاري جز گوش دادن به سخنان برگزار كننده، انجام ندهيد .
به هيچ عنوان سؤالهايي را كه معرف، از حاضران مي‌پرسد، مانند سؤالهاي صفحة مثالي از حسابداري شركت و … را پاسخ ندهيد و اجازه دهيد كه دوستان شما راجع به سؤال فكر كند، تمركز خود را بدست آورند و آن را جواب دهند زيرا هدف از سؤال كردن، جلب تمركز افراد در جلسه مي‌باشد .
نكته
به فرد بگوئید که برای تحقیق باید به مراجع قانونی یعنی وزارت بازرگانی و اصناف که زی نظر دولت جمهوری اسلامی ایران میباشد رجوع کنند
البته لینک این سایتهای را در همین سایت قرار دادیم

مي‌توانيد راجع به Network Marketing ، سابقة آن، نحوة فعاليت و موفقيت‌هاي آن براي دوست خود بيشتر توضيح دهيد. در واقع نشان دهيد كه واقعاً وارد يك سيستم جهاني قوي و پر قدرت تجاري شده‌ايد و ديد وسيع و انگيزة زيادي براي انجام اين تجارت داريد .
اگر دوست شما در همان لحظه، تصميم خود را براي ورود به سيستم نگرفت، از وي بخواهيد كه بيشتر فكر و تحقيق كند و نتيجه را به اطلاع شما برساند و به او بگوييد كه با او در تماس خواهيد بود .

سنگ بناي ششم  : پيگيري (Follow Up):
در حقيقت 50% كار در اين مرحله انجام مي‌گردد. بدون پيگيري شما، هيچ كدام از دوستانتان وارد اين شبكه نخواهند شد. نكته مهم‌ وظيفه شما در اين مرحله مي‌باشد. وظيفه مهم شما ساختن يك ديد كامل از آينده و ملموس كردن سود اين سيستم، براي دوستانتان است .
پس از معرفي شدن اين سيستم توسط شما يا بالاسري‌هايتان به دوستانتان، حداكثر بعد از 48 ساعت يا 2 روز، با دوست خود تماس بگيريد ، از وي نتيجه تحقيقاتش او را بپرسيد. فرض كنيد شما قطعة آهني را گداخته‌‌ايد و حداكثر 2 روز وقت داريد تا آن را شكل دهيد. براي آغاز صحبت، مي توانيد از جمله‌هايي مانند: آيا مطلب جديدي پيدا كردي؟ يا آيا تحقيقاتي كردي استفاده كنيد و اگر سؤال يا اشكالي داشت. جواب او را بدهيد اگر جواب مناسب براي سؤال وي نداشتيد، بدون سعي كردن در جواب دادن و دفاع از سيستم، بلافاصله با بالاسري‌هاي خود تماس بگيريد و جواب مناسب را جويا شده و سپس در اختيار دوست خود قرار دهيد .
مرحله پيگيري مي‌تواند به صورت حضوري يا تلفني، انجام شود. چ
حتماً به دوست خود اطمينان دهيد كه در قبال وقت و زحمتي كه براي او مي‌كشيد، هيچ توقعي نداريد و در صورت انصراف او، اصلاً ناراحت نمي‌شويد و هيچ ضرري هم نخواهيد كرد .
توجه كنيد كه هيچ گاه در مقابل دوست خود جبهه‌گيري نكنيد و ناراحت نشويد و هميشه از روش Feel, Felt, Found براي جواب دادن به سؤال ها و اشكالات وي استفاده كنيد. به عنوان مثال، اگر دوست شما پرسيد: از كجا معلوم كه جواز شرکت درست باشد  به جاي اينكه بي‌درنگ پاسخ دهيد كه معلوم است که درست است بگوييد: «چه جالب، من احساس شما را درك مي كنم (Feel). اتفاقاً براي من هم همين سؤال پيش آمد (Felt). ولي مي‌دانيد كه چه كردم؟ شروع به تحقيق كردم (Found) و جواز شرکت را به مراجع قانونی بردم و آنها تأييد كردند. با اين روش در حقيقت به جاي جبهه‌گيري و مخالفت ابتدا با ابراز هم فكري، در كنار دوستتان قرار مي‌گيريد، سپس يك حقيقت را در غالب تجربه، بيان مي‌كنيد. فراموش نكنيد كه بايد حتماً قبلاً تحقيقات لازم را انجام داده باشيد تا به دروغ، مطلبي را بيان نكنيد .
هيچ گاه به دوست خود براي خريد اصرار نكنيد. فقط اطلاعات صحيح را در اختيار او قرار دهيد. اكثر افراد از شما تضميني جهت سودآور بودن اين سيستم مي خواهند. شما در عوض بگوييد در صورت انجام صحيح اين كار و پيروي از نوشته‌هاي اين متن و CDهاي آموزشي موجود، اين سيستم سودآور خواهد بود. اگر دوست شما پرسيد چرا با ندادن تضمين، يك مشتري (خودش) را كه مي‌تواند خيلي موفق باشد از دست مي‌دهيد! بگوييد: «خود كمپاني 100% تضمين كرده كه با دادن چنين تضميني، اين شخص موفق نخواهد شد و تنها كساني در اين تجارت موفقند كه با ديد باز و درست و كامل وارد تجارت شوند .
فراموش نكنيد كه مرحلة پيگيري مهم‌ترين مرحله در اين Business مي‌باشد و گاهي بايد چندين بار اين سيستم را به افراد معرفي كرد تا وارد شبكه شوند و در صورت عدم پيگيري توسط شما، اين افراد وارد مجموعه نخواهند شد.

سنگ بناي هفتم : خريد (Purchase):
به هيچ عنوان زماني كه شخصي قصد خريد دارد، زمان مناسبي براي معرفي سيستم به دوستان آن شخص نمي‌باشد زيرا هر كسي پس از ورود، بايد حداقل مدتي را صرف كلاسهاي آموزشي اين سيستم و آموزش و تمرين نحوة انجام اين تجارت به خصوص آموزش مراحل دعوت و پيگيري، نمايد سپس براي دعوت دوستانش جهت معرفي سيستم اقدام نمايد .
آنان كه كاري را ناممكن مي‌پندارند با شنيدن خبر انجام آن توسط ديگران فقط يكه مي‌خورند
مشورت با فردی که شما را معرفی کرده
بطور حتم فردی که شما را معرفی کرده شما فردي است با تجربه بالا. و با تجربه‌اي كه در سيستم پيدا كرده است مي تواند بعنوان يك مشاور و راهنما در تمامي موارد شما را راهنمايي و هدايت نمايد. بنابراين سعي كنيد تا از تجربيات فردی که شما را معرفی کرده كمال استفاده را برده و اين تجربيات را به ورودي‌هايتان نيز انتقال دهيد .
جلسات دوره‌اي و منظم (مثلاً هفتگي) بيشترين تأثير را دارا مي باشند .

سنگ بناي هشتم : تکثیر خود در تیم
اولين و بزرگترين اشتباه شما از اين مرحله به بعد، اين مي‌باشد كه شما به دنبال افراد خاصي براي رشد مجموعة خود بگرديد! همة افراد در اين سيستم، افراد خاص مي‌باشند. به اين معني كه در صورتي كه براي هر فرد در اين سيستم وقت گذاشته شود و با پيگيري صحيح و مستمر كم كم و در طول زمان، آموزش‌هاي لازم را ببينيد حتماً در اين سيستم موفق خواهيد شد .
در ابتدا به دوست خود بفهمانيد كه در صورتي كه او به سود برسد، شما نيز به سود خواهيد رسيد و درحقيقت با هم شريك هستيد. بنابراين همة تلاش و هدف شما، سريع‌تر رساندن دوستتان به مرحلة سوددهي است و تمام روش‌ها و آموزش‌ها، تنها به اين منظور مي‌باشد .
بنابراين به دليل استراتژي‌ هاي خاص اين تجارت، اين تجارت يك روش سريع پول‌دار شدن نمي‌باشد، زيرا پروسة آموزش، تمرين وتكرار، احتياج به زمان دارد. اما يك روش مطمئن براي پول دار شدن مي‌باشد، زيرا هر كس مي تواند، اصول اين سيستم را ياد گرفته و آن را ياد بدهد. براي موفقيت در اين سيستم، ديد كوتاه مدت نتيجه نمي‌دهد. تصور كنيد اگر روش‌هاي مذكور را به كار بريد، بعد از يك سال چند زير مجموعه داريد كه هر كدام مي‌توانند به عنوان يك ليدر عمل كنند؟ بعد از دو سال چطور؟
به زير مجموعه‌هاي خود آموزش دهيد كه هر آموزشي هزينه‌اي دارد. شما موظف هستيد آنها را آموزش دهيد ولي وظيفه نداريد هزينه آموزش آنها را بپردازيد . هر كسي بايد شخصاً هزينه CD ها و متنهاي آموزشي و وظيفة شما تنها آموزش دادن مي‌باشد. توجه كنيد كه اگر كسي حاضر نباشد، براي ياد گرفتن هزينه‌اي بپردازد، مطمئناً اهميت ياد گرفتن را درك نكرده و اگر اين متن را در اختيار وي قرار دهيد، مسلماً ‌آن رامطالعه نخواهد نمود .
به ياد داشته باشيد در صورتي در اين Business موفق مي‌شويد كه هر كدام از زير مجموعه‌هاي شما بتوانند پس از مدتي به تنهايي، زير مجموعة خود را بدون نياز به كمك بالاسري‌ها گسترش دهند و مديريت كنند. پس براي اينكه به اين مرحله برسند، احتياج به آموزش و تمرين از سوي شما دارند. بنابراين شما بايد ابتدا خود را تبديل به يك ليدر كارآمد بكنيد و سپس در زير مجموعه‌هاي خود افرادي را جهت بازاریاب حرفه ایی شدن آموزش دهيد. به آنها بگوييد و نشان دهيد كه به دليل داشتن زير مجموعه‌هاي زياد، نمي‌توانيد وقت كافي براي همة آنها بگذاريد؛
هر شخص وظيفه دارد براي كمك، آموزش و تمرين دادن زير مجموعه‌هاي خود وقت كافي بگذارد. در حقيقت مانند يك كارمند براي آنها كار كند اما به زير مجموعه‌هاي خود آموزش دهيد، كه هميشه قبل از قرار گذاشتن با زير مجموعه‌هايشان ابتدا از شما وقت بگيرند.زيرا شما نوكر زير مجموعه‌هايتان نيستيد .

نکته بسیار مهم : هدف نهایی ما فروش محصولات میباشد . چه با فروش مستقیم و چه با فروش غیر مستقیم ( توسط افرادی که معرفی نمودیم ) زیرا به واسطه فروش محصولات شرکت است که ما پورسانت میگیریم

 

 

با هم رشد می کنیم


ارتباط با ما

تلفن تماس
0919 - 330 30 22      اکبری
  :
 
:ایمیل
admin@networkmarketingteam.ir networkmarketingteam@email.com
Together We Grow          باهم رشد میکنیم

اخبار

1391. 5. 8
استارت تیم جدید در اسلامشهر
تیم چهار شهرک اسلامشهر توسط مدیر عامل ( آقای امید باباخانی ) و اعضای تیم فوتبال المهدی استارت خورد                                                             امید باباخانی          0084444258                     اصغر اکبری             0077209990   
 
1391. 4. 25
فعالترین تیم واوان
محمد رضا کارگر ...
 
مژده : تیم مخصوص خانم ها به همت خانم نصرینی تشکیل شد
خانم نصرینی: نویسنده و نتورگر توانا با بهره گیری از اساتید بانوان دانشگاهها و نتورگرهای توانای خانم اقدام به تشکیل تیم مخصوص بانوان نمود از این پس خانم ها میتوانند جهت آموزش ، دریافت جواب سولات و فعالیت با خانم نصرینی همکاری و فعالیت کنند

 
1391. 4. 25
استارت تیم جدید در استان البرز ، کرج
تیم استان البرز توسط آقای محمد رضا کارگر استارت خورد
1391. 4. 27
استارت تیم جدید در واوان
تیم سیزدهم توسط آقای مهدی مقدم در واوان استارت خورد
1391.5. 4
استارت تیم جدید در استان یزد
چهاردهمین تیم در یزد توسط آقای مهدی سلطانی استارت خورد
1391
استان و شهر های فعال در کشور
استان تهران ، استان البرز (کرج) ، استان خراسان، استان یزد ، استان قم ،استان تهران .اسلامشهر ، رباط کریم ، شهرک صادقیه ، شهرک مهدیه ، شهرک واوان ( شش تیم ) ، باغ فیض ، شهرک زیاد آباد ، شهرک گلها ، شهرک شیرودی
 

چراغ راه

استاد اکبری
فردی مسمم گروهی را به حرکت درمی آورد و گروهی خروشان جهانی را دگرگون می کند
دکتر علی شریعتی
شنا کردن در جهت مخالف رودخانه قدرت و جرات می خواهد وگرنه هر ماهی مرده ای هم میتواند در جهت موافق جریان آب شنا کند